Politiska stödförklaringar

Australien

Justine Langford, fullmäktigeledamot, De gröna, Marrickville, Inner West, New South Wales

Bridget Kennedy, fullmäktigeledamot, Lane Cove, New South Wales

Phil Bradley, fullmäktigeledamot, Parramatta, New South Wales

Philipa Veitch, borgmästare, Australiens gröna, Väst, Randwick-Sydney, New South Wales

Matthew Stellino, fullmäktigeledamot, Sydney, New South Wales

Mila Kasby, fullmäktigeledamot, The Hills, New South Wales

Keiran Snape, fullmäktigeledamot, Adelaide, South Australia

Jeannine Naughton, kommunalråd, Clare & Gilbert Valleys, södra Australien

Lazaras Panayiotou, fullmäktigeledamot, Port Adelaide Enfield, södra Australien

Georgie Hart, fullmäktigeledamot, Unley, södra Australien

Darren Power, borgmästare, Logan, sydöstra Queensland

Molly Kendall, fullmäktigeledamot, Glenorchy, Tasmanien

Jenny Cambers-Smith, fullmäktigeledamot, Huon Valley, Tasmanien

Andrea Dawkins, fullmäktigeledamot, Launceston, Tasmanien

Belinda Coates, fullmäktigeledamot, Australian Greens, Central Ward, Ballarat, Victoria

Peter Castaldo, fullmäktigeledamot, tidigare borgmästare, Gröna partiet, Griffin-distriktet, Banyule Council, Victoria

Trent McCarthy, fullmäktigeledamot, Darebin, Victoria

Susanne Newton, biträdande borgmästare, Darebin, Victoria

Mendy Urie, fullmäktigeledamot, East Gippsland, Victoria

Sue Pennicuik, fullmäktigeledamot, Glen Eira, Victoria

Claudia Haenel, fullmäktigeledamot, Horsham, Victoria

Josh Fergeus, fullmäktigeledamot, Australian Greens, Oakleigh Ward, Melbourne, Victoria

Anjalee de Silva, ledamot i kommunfullmäktige, Australian Greens, Mount Waverley Ward, Melbourne, Victoria

Debra Mar, biträdande borgmästare, Mornington Peninsula, Victoria

Ben Ramcharan, borgmästare, Nillumbik, Victoria

Bridgid O'Brien, ledamot i kommunfullmäktige, Nicholls Ward, Yarra City Council, Melbourne, Victoria

Leonard Cox, fullmäktigeledamot, Walling Ward, Yarra Ranges, Victoria

Andrew Ryley, fullmäktigeledamot, Boddington, västra Australien

Jonathan Hallett, fullmäktigeledamot, Vincent, västra Australien

Tamara Smith, ledamot av den lagstiftande församlingen, Green Party, New South Wales, New South Wales

Mark Pearson, tidigare parlamentsledamot, Animal Justice Party, New South Wales

Emma Hurst, parlamentsledamot, Animal Justice Party, New South Wales

Georgie Purcell, MP, Djurrättspartiet, Norra Victoria, Woodend, Victoria

Andy Meddick, tidigare parlamentsledamot, Animal Justice Party, Victoria

Lisa Baker, ledamot av den lagstiftande församlingen, Labour Party, Maylands, Perth, västra Australien

Animal Justice Party

Animal Justice Party South Australia

Be din representant att lägga till sitt namn

Mejla dina lokala politiker idag och be dem underteckna det växtbaserade fördraget. Fyll i formuläret nedan med dina uppgifter, anpassa ditt brev om du vill och klicka sedan på knappen "Lägg till din röst" för att skicka.

Om din stad inte finns med i listan nedan kan du hitta information om din representant på din lokala råds webbplats och ladda ner vårt exempelbrev.

Vi vill gärna veta om din rådgivare svarar. Skicka alla svar som du får till [email protected].

 

VIDTA ÅTGÄRDER

Gå med i ett introduktionssamtal om växtbaserade fördrag