Politiska stödförklaringar

Kanada

Sandra McGregor, fullmäktigeledamot, Alert Bay, British Columbia

Alison Gu, fullmäktigeledamot, Burnaby, British Columbia

Nathalie Bélisle, Former Conseillère, Cantley, Quebec

Norma Blissett, fullmäktigeledamot, Cranbrook, British Columbia

Monique Ares, fullmäktigeledamot, Creston, British Columbia

Joy Guyot, fullmäktigeledamot, Golden, British Columbia

Peter Johnston, fullmäktigeledamot, Gravenhurst, Ontario

James Gordon, tidigare kommunfullmäktigeledamot, avdelning 2, Guelph, Ontario

Rodrigo Goller, fullmäktigeledamot, avdelning 2, Guelph, Ontario

Sue Cairns, fullmäktigeledamot, Kimberley, British Columbia

Debbie Chapman, fullmäktigeledamot, avdelning 9, Kitchener, Ontario

Lucie Ouellet, fullmäktigeledamot, distrikt 5, Lanoraie, Quebec

Evelyne Tremblay, Conseillère, Les Éboulements, Quebec

Julie Roy, fullmäktigeledamot, Montréal, Quebec

Paul Manly, Councillor, Nanaimo, British Columbia

Jessica McIlroy, fullmäktigeledamot, North Vancouver, British Columbia

Megan Curren, Former Councilor, North Vancouver, British Columbia

Rob Burton, borgmästare, Oakville, Ontario

Kyla Knowles, Councilor, Conservative, Port Moody, British Columbia

Karen Cilevitz, Councilor, Richmond Hill Town Council, Ontario

Gayle Rondeel, fullmäktigeledamot, Rimbey, Alberta

Beverly Abbott, Councillor, Ryerson, Ontario

Nathalie Chambers, Councillor, Saanich, British Columbia

Linda Cournoyer, Conseillère, Saint-David, Quebec

Loïc Blancquaert, Former Conseiller, Saint-Lambert, Quebec

David Huggins-Daines, fullmäktigeledamot, Sainte-Adèle, Quebec

Tom Tinsley, kommunfullmäktigeledamot, Sayward, British Columbia

Virginia Mowery, fullmäktigeledamot, St Walburg, Saskatchewan

John Wise, Mayor, Stone Mills, Ontario

Sharon Smith, fullmäktigeledamot, Sundridge, Ontario

Alejandra Bravo, fullmäktigeledamot, Toronto, Ontario

Amber Morley, Councillor, Toronto, Ontario

Lily Cheng, fullmäktigeledamot, Toronto, Ontario

Jaye Robinson, fullmäktigeledamot, Don Valley West, Toronto, Ontario

Josh Matlow, fullmäktigeledamot, Toronto, Ontario

Parthi Kandavel, stadsfullmäktigeledamot, Scarborough Southwest, Toronto, Ontario

Adriane Carr, fullmäktigeledamot, Vancouver, British Columbia

Pete Fry, fullmäktigeledamot, Vancouver, British Columbia

Michael Wiebe, Former Councilor, Vancouver City Council, British Columbia

Garth Rowswell, ledamot av den lagstiftande församlingen i Alberta, United Conservative Party of Alberta, Vermilion, Alberta

Kim Fogtmann, ledamot av rådet, British Columbia

Elizabeth maj, ledare, Green Party, Saanich-Gulf Islands, British Columbia

Leah Taylor Roy, parlamentsledamot, Liberala partiet, Aurora Oak Ridges, Richmond Hill, Ontario

Antonio Baldinelli, MP, Niagara Falls, Ontario

Julie Dzerowicz, MP, Liberala partiet, Davenport, Toronto, Ontario

Alexandra Mendès, parlamentsledamot, Liberala partiet, Brossard-Saint-Lambert, Quebec

Garth Rowswell, ledamot av den lagstiftande församlingen i Alberta, United Conservative Party of Alberta, Vermilion, Alberta

Kanadas djurskyddsparti

Waterloos gröna parti

Be din representant att lägga till sitt namn

Mejla dina lokala politiker idag och be dem underteckna det växtbaserade fördraget. Fyll i formuläret nedan med dina uppgifter, anpassa ditt brev om du vill och klicka sedan på knappen "Lägg till din röst" för att skicka.

Om din stad inte finns med i listan nedan kan du hitta information om din representant på din lokala råds webbplats och ladda ner vårt exempelbrev.

Vi vill gärna veta om din rådgivare svarar. Skicka alla svar som du får till [email protected].

 

VIDTA ÅTGÄRDER

Kolla in dina lokala stadskampanjer